BDAR

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus


Nuo birželio 12 d. panaikinama sienos kontrolė su Lenkijos Respublika

Data

2020 06 11

Įvertinimas
0

Nuo birželio 12 d. Lietuva panaikina sienos su Lenkija kontrolę.  Tiesa, Lenkija yra paskelbusi sienas su ES valstybėmis atversianti nuo birželio 13 d.

Nelikus nuolatinės kontrolės prie Lietuvos sienos su Lenkija į šią šalį išvykti arba iš jos atvykti į Lietuvą bus galima bet kurioje vietoje. Tai yra keliautojai kirsti sieną galės taip pat, kaip tai darė nuo 2007 m., kai Lietuva ir Lenkija tapo Šengeno erdvės narėmis. Tiesa, keliaujant reiktų nepamiršti asmens tapatybės dokumento – paso ar tapatybės kortelės, nes abiejų šalių pareigūnai turės teisę vykdyti pasirinktinius patikrinimus.

Primename,  kad draudimas atvykti į Lietuvą iš Baltarusijos ir Rusijos tebegalioja. Rusija ir toliau neįsileidžia užsieniečių, todėl išvykti į Kaliningrado sritį Lietuvos piliečiams galimybių nėra. Į Baltarusiją Lietuvos piliečiams galima išvykti per Medininkų, Šalčininkų ir Raigardo punktus, tačiau grįžti atgal per juos nėra galimybės, išskyrus išimtinius atvejus. Dėl to į šią šalį susiruošę keliauti asmenys turėtų itin atidžiai planuoti grįžimo maršrutus.